Namen javnega razpisa:
Namen razpisa je uvajanje novih ali izboljšanih izdelkov na področju predelave in obdelave lesa in lesnih tvori (delež lesa več kot 50 %) ter odpravljanje dolgoročnih posledic pandemije COVID-19 na podjetja v lesnopredelovalni panogi s krepitvijo investicij v posodobitev tehnološke opreme podjetij, ki bodo omogočale podjetjem prestrukturiranje in modernizacijo proizvodnje in s tem kratkoročno ohranitev tržnega položaja ter dolgoročno krepitev položaja na obstoječih in prodor na nove trge ter tržne niše.
Cilj javnega razpisa:– spodbujanje uvajanja novih izdelkov ali dvig tehnološke ravni izdelkov in
– povečanje dodane vrednosti na zaposlenega in
– spodbujanju učinkovite rabe energije in obnovljivih virov energije ter izvedbi ukrepov za izboljšanje učinkovite rabe virov (material, voda, porabe energije, spodbujanje uporabe lesnih ostankov itd.), ki bodo prispevali k prehodu Slovenije v krožno gospodarstvo in
– spodbuditi zasebne naložbe, ki dopolnjujejo javno podporo podjetjem.
Upravičenci: Na razpis se lahko prijavijo mikro, mala in srednje velika podjetja (v nadaljevanju MSP) s sedežem v Republiki Sloveniji, ki se kot pravna ali fizična oseba, ukvarja z gospodarsko dejavnostjo in so organizirana kot gospodarske družbe, samostojni podjetniki posamezniki ali zadruge.
Minimalna višina subvencije: 50.000,00 €
Maksimalna višina subvencije: 500.000,00 €
Rok za oddajo vloge: 15. 9. 2021
Upravičeni stroški: Stroški nakupa opredmetenih osnovnih sredstev (zgolj nakup nove strojne opreme in novih strojev), – stroški nakupa neopredmetenih osnovnih sredstev (zgolj nakup nove programske opreme, ki je namenjena zgolj potrebam prijavljene operacije, do največ 10 % celotnih upravičenih stroškov operacije), – stroški storitev zunanjih izvajalcev (zgolj stroški transporta, montaže in zagona). V primeru nakupa so upravičeni tudi stroški, povezani z aktiviranjem strojev/opreme v tehnološki proces v kolikor transport, montažo ali zagon izvede prodajalec, pri katerem so bili stroji/oprema kupljeni.
Obdobje izvajanja operacije: 2020-2022
Odstotek sofinanciranja upravičenih stroškov: Kohezijska regija vzhodna Slovenija: srednja podjetja največ 35 % ter mikro in mala podjetja največ 45 %. Kohezijska regija zahodna Slovenija: srednja podjetja največ 20 % mikro in mala podjetja največ 30 %.
Razpisna dokumentacija