Na kaj mora biti podjetnik pozoren pri pripravi davčnega obračuna in prihajajoče novosti na davčnem področju za mikro in mala podjetja
Vsebina delavnice: Na delavnici bodo udeleženci spoznali način priprave davčnega obračuna (razliko med davčnim obračunom pri podjetjih, ki ugotavljajo davčno osnovo na podlagi dejanskih odhodkov in podjetji, ki določajo davčno osnovo na podlagi normiranih odhodkov). Podrobneje si bodo ogledali davčne olajšave, s poudarkom na investicijskih olajšavah, ki se lahko upoštevajo v davčnem obračunu podjetij, ki ugotavljajo davčno osnovo na podlagi dejanskih odhodkov. Predstavljene bodo omejitve pri davčnih olajšavah. Udeleženci se bodo seznanili z najenostavnejšim načinom kalkulacije, ki jo lahko mikro podjetniki ob koncu leta naredijo in se odločijo, ali se jim izplača v novem poslovnem letu zamenjati način ugotavljanja davčne osnove. Na koncu se bodo udeleženci seznanili tudi z aktualnimi davčnimi spremembami, s poudarkom na spremembi zakonodaje pri ugotavljanju davčne osnove podjetij, ki ugotavljajo davčno osnovo na podlagi normiranih odhodkov. Na izračunanih primerih bodo predstavljene razlike, ki jih spremenjena zakonodaja prinaša.
Z nami bo Jernej Leskovšek s.p., Poslovne storitve, ki ima na področju računovodskih in finančnih storitvah že 15 let delovnih izkušenj predvsem za mikro in mala podjetja, poleg tega si je podobne izkušnje nabiral že med študijem v tujini. Svoje bogate izkušnje bo z veseljem delil med udeleženci in odgovarjal na vsa morebitna zastavljena vprašanja.
Organizator dogodka je GZS – Zasavska gospodarska zbornica.
Zasavska gospodarska zbornica zastopa interese članov Gospodarske zbornice Slovenije na področju Zasavske regije, ki zajema občine Hrastnik, Trbovlje, Zagorje ob Savi in Litija. Zbornica z različnimi aktivnostmi ustvarja podporno okolje tako mikro podjetnikom, kot tudi malih, srednjim in velikim podjetjem v Zasavju. Zbornica samostojno oblikuje stališča in predloge glede vprašanj gospodarskega razvoja regije, pa tudi širše, in jih uveljavlja do organov lokalnih oblasti in institucij, preko GZS pa tudi do države.
Dogodek sofinancirata Republika Slovenija in Evropska unija iz Evropskega sklada za regionalni razvoj. Operacija se izvaja v okviru »Operativnega programa za izvajanje Evropske kohezijske politike v obdobju 2014 – 2020«, prednostne osi: »3 Dinamično in konkurenčno podjetništvo za zeleno gospodarsko rast«