Vsebina delavnice: Uvod: razlika med obdavčitvijo po dejanskih prihodkih in normiranih odhodkih ter obdavčitvijo med dejanskimi prihodki in dejanskimi odhodki. Sklop:
- osnovni pojmi – računovodstvo kot poslovna funkcija (knjigovodstvo, računovodsko načrtovanje, računovodska analiza in računovodski nadzor),
- poslovne knjige (knjigovodske listine, vrste knjigovodstva, vodenje poslovnih knjig)
- prihodki
- odhodki
- obračun plač
- amortizacija
- pridobitna in nepridobitna dejavnost
- blagajniško poslovanje
- likvidnost
- Slovenski računovodski standardi
- letna poročila o poslovanju IPI, BS
- kaj je dohodnina
- kdo je zavezanec za dohodnino
- kateri dohodki so obdavčeni z dohodnino
- obravnava dohodkov iz zaposlitve
- obravnava dohodkov iz opravljanja samostojne dejavnosti
- obravnava drugih dohodkov (dohodek iz kapitala, dohodek od oddajanja premoženj v najem…)
- lestvica za odmero dohodnine
- dohodninske olajšave
- davek od dohodka pravnih oseb
- letno poročilo
- bilanca stanja (SS, GS, LK, TK)
- izkaz poslovnega izida (prihodi, odhodki, stroški)
- obračun DDPO
- denarni tok
- točka preloma
- praktični primeri
Z nami bo Jernej Leskovšek s.p., Poslovne storitve, ki ima na področju računovodskih in finančnih storitvah že 15 let delovnih izkušenj predvsem za mikro in mala podjetja, poleg tega si je podobne izkušnje nabiral že med študijem v tujini. Svoje bogate izkušnje bo z veseljem delil med udeleženci in odgovarjal na vsa morebitna zastavljena vprašanja. Organizator dogodka je GZS – Zasavska gospodarska zbornica. Zasavska gospodarska zbornica zastopa interese članov Gospodarske zbornice Slovenije na področju Zasavske regije, ki zajema občine Hrastnik, Trbovlje, Zagorje ob Savi in Litija. Zbornica z različnimi aktivnostmi ustvarja podporno okolje tako mikropodjetnikom, kot tudi malih, srednjim in velikim podjetjem v Zasavju. Zbornica samostojno oblikuje stališča in predloge glede vprašanj gospodarskega razvoja regije, pa tudi širše, in jih uveljavlja do organov lokalnih oblasti in institucij, preko GZS pa tudi do države.
Dogodek sofinancirata Republika Slovenija in Evropska unija iz Evropskega sklada za regionalni razvoj. Operacija se izvaja v okviru »Operativnega programa za izvajanje Evropske kohezijske politike v obdobju 2014 – 2020«, prednostne osi: »3 Dinamično in konkurenčno podjetništvo za zeleno gospodarsko rast«